3 kolejka

3 kolejka

Dla nas sędziów nie było łatwego meczu w tej kolejce. Już pierwszy przyniósł wiele emocji, zwłaszcza w drugiej połowie kiedy Drinkersi dali ...się zbliżyć zawodnikom Jankowa na niebezpieczną odległość. Widoczna była nieustępliwość na boisku ale poza tym widoczny był także szacunek zawodników obu drużyn do siebie. Dla mnie osobiście wygrał w tym dniu lepszy. Kilka interwencji bramkarza Drinkersów zrobiło na mnie wrażenie.

W kolejnym spotkaniu bardziej zacięta była pierwsza połowa, która kończyła się wynikiem 1:2 dla Oldboye. W Orenicach, zwłaszcza w drugiej połowie, widoczny był brak jednego z liderów. Odniosłem także wrażenie nieco słabszej dyspozycji młodszych zawodników, których notabene obserwuję z zaciekawieniem (nagroda dla młodego zawodnika - przyp. autora). Oldboye idą jak burza ale powtarzam, że najtrudniejsze dopiero przed nimi. Niemniej skuteczność i rozsądek boiskowy są godne uwagi.

Sparta w kolejnym swoim meczu stawiła już troszkę większy opór przeciwnikom, tj. Witoniance. Widoczny był przede wszystkim nowy nabytek Sparty. Niemniej spodziewałem się po zawodnikach z Piątku większego nacisku w przeciągu całego spotkania, a wówczas wynik mógłby być inny. Potwierdzić to może jeden z liderów z Witoni, który sam na razie nie jest zadowolony z postawy swojej jak i całej drużyny.

Kolejne spotkanie było wisienką na torcie dla licznie zgromadzonej publiczności. Niezwykle zacięte, okraszone pięknymi akcjami i bramkami. Szczególnie zacięte było ono zwłaszcza w drugiej połowie. Ekipie Brazzersów udało się odskoczyć po straconej bramce w wyniku, dla części z Was, kontrowersyjnej decyzji sędziego (ja swojej decyzji dalej jestem pewien - przyp. autora). Bramka podcięła skrzydła zawodnikom Bzury, którzy szybko stracili kolejną, a później zabrakło trochę czasu na skuteczne odrobienie strat. Wynik doprowadził do tego, że na lidera wyrasta Nam ekipa Brazzers, która jednak nie może czuć się jeszcze spokojna.

Na koniec zmierzyły się drużyny Iskry oraz Warriors. Nie był to tak porywający mecz jak poprzedni, gdyż zawodnicy Warriors szybko wypracowali przewagę i rozsądnie kontrolowali wynik do końca. W ekipie Iskry zwracam uwagę na ogromnie małą skuteczność bramkową. Trzy spotkania i tylko trzy bramki to stanowczo mało by liczyć się w lidze.

Zasygnalizowałem powyżej iż zwracam uwagę na kilku młodych graczy do nagrody młodego zawodnika LHwP z gminy Piątek. Podkreślam, że nie przekreśla to szans innych, a jedynie ma mobilizować do walki. Zaznaczam, że nie tylko kryterium bramkowe jest przez mnie rozważane ale "całościowa" postawa na boisku.